نخستین گردهمایی مادران با مسولین واحدها اواخر اردیبهشت ماه سال جاری طی دو روز متوالی برگزار شد. این جلسه در سالن اجتماعات رایحه با حضور و توصیه‌های ارزشمند دکترگیتی افروز پوراحمدی، کارشناس مجرب مامایی و برخی از کارشناسان بخش‌های مختلف رایحه از جمله مددکاری (خانم ها ذاکر، بهنیا، جوادی)، تحصیلی (خانم شمسیانی) و اشتغال (خانم امینی)، بهداشت و درمان (خانم رضایی دانش) و با حضور خانواده های رایحه همراه بود.

تندرستی، استقلال و طول عمر با رعایت نکات خود مراقبتی

ابتدا مسول واحد درمان رایحه در مورد تشکیل شناسنامه سلامت مددجویان جدیدالورود و خدمات ارائه شده بخش درمان رایحه در مراکز درمانی دولتی توضیح دادند و تاکید کردند مددجویان قبل از مراجعه به مراکز درمانی دولتی، حتما با بخش درمان رایحه هماهنگ کنند. همچنین می توانند با معرفی نامه رایحه از خدمات آزمایشگاهی و تهیه عینک بصورت رایگان یا نیم بها استفاده کنند.

سپس دکتر پوراحمدی کارشناس بخش درمان در زمینه خودمراقبتی نکات ارزنده و مفیدی شامل مراقبت و بهداشت در امور جسمی و نیز روح و روان را به مادران گوشزد کرد و اظهار داشت: «عمل‌های زیبایی، بوتاکس و استفاده از فیلرها، کاشت مژه و ناخن، همه با مخاطرات و پیامدهای گاه جبران‌ناپذیری همراه است که در مقابل آن خودشناسی، شناخت و تمرکز بر زیبایی‌های درونی خودمان، ما را از انجام این اقدامات غیرطبیعی و پرخطر بی‌نیاز و برحذر می‌سازد»

وی با تأکید بر تحرک و انجام ورزش‌های مداوم برای حفظ سلامتی و طول عمر با کیفیت افزود: «ورزش در مدتی که مشغول کار تولیدی و امور روزانه هستیم از ضروریات در جهت حفظ تعادل، انعطاف و اصلاح قامت و ستون فقرات ماست. به همین جهت توصیه می‌شود که هر از گاهی بایستید و با انجام برخی حرکات کششی و انعطافی که هم اکنون با هم انجام می‌دهیم، سلامت بدن خود را تضمین کنیم.» وی در ادامه از حاضرین درخواست کرد تا بایستند و چندین حرکت کلیدی کششی و تعادلی در ورزش را به طور عملی الگوبرداری و تمرین کنند.

معرفی و قدردانی ازکارگران نمونه

سپس خانم امینی، مسئول اشتغال بنیاد 5 نفر از مددجویان را به عنوان کارگر نمونه معرفی کردند. این مادران تلاشگر با سپاس از کمک‌های رایحه که موجب تحول و گشایش در زندگیشان‌ شده و تشکر از خانم جوادی (مشاور رایحه) و مسول اشتغال به خاطر کمک های موثر که موجب بهبود شرایط کاریشان شده و همچنین از مسول بخش فرهنگی رایحه که مشوق آنها برای ادامه تحصیل بوده اند، کمال قدردانی خود را ابراز کردند.

در حاشیه مراسم، این مادران موفق با تشویق حضار، لوح سپاس و هدایا توسط مسول واحد اشتغال قدردانی شدند.

سپس خانم کریمی مسئول واحد مددکاری با یادآوری نقش پررنگ حامیان که عامل مهم یاری‌رسانی رایحه به مددجویان هستند، اظهار داشت: از یکایک شما مددجویان تقاضا دارم شاکر و قدردان زحمات همه حامیان که نقش مهمی در تحول و بهبود سرنوشت شما داشته و دارند، باشید و در دعاهایتان از این فرشتگان الهی یاد کنید.

توصیه های واحد تحصیلی

سپس مسئول واحد تحصیلی با جلب توجه مادران به زمان حساس امتحانات و تأثیر معدل پایان سال بر کنکور، ضمن توصیه به حفظ آرامش و سکوت خانه به منظور به بار نشستن نتایج تلاش‌های فرزندان، اظهار داشت: «نظارت بیشتر از طریق تقویت ارتباط شما مادران با مدرسه و جویا شدن روند تحصیلی فرزند، یادآور توجه و اهمیت شما نسبت به سرنوشت فرزندانتان است که موجب ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر در پیشرفت درسی آنان و کسب موفقیت فرزندانتان، می‌شود.» وی با تأکید بر اهمیت نتایج مندرج در کارنامه دانش‌آموزان افزود: «کارنامه تحصیلی دانش‌آموز را فارغ از نمرات خوب یا بد، به واحد تحصیلی تحویل دهید تا در صورت خوب بودن نتایج، در جشن کارنامه شرکت داده شوند و جوایزی به این مناسبت به آنان اهدا گردد و در صورت نتیجه بد، واحد تحصیلی با شرکت دادن دانش آموز در کلاس های تقویتی به وی برای کسب موفقیت کمک نماید».

آخرین نکته‌ی مهم یادآوری از سوی مسئول واحد تحصیلی، تأکید بر توجه مادران نسبت به برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت فرزندان و هدایت آنان به شرکت در کلاس‌های تابستانی رایحه و در صورت دوری مسیر، شرکت در کلاس‎ سرای محله‌ها و یادگیری مهارتی برای تأمین آتیه‌ی خود بود.

در انتها ضمن پذیرایی از حاضرین بخش پشتیبانی رایحه، تعداد 180 سبد ارزاق شامل: گوشت، دو عدد روغن، 5 کیلو برنج، مرغ و 3 بسته سویا بین مادران توزیع کردند.

واحد خبر رایحه : مریم توسلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *