سومین نشست عمومی مادران همزمان با شب یلدا با حضور مددکاران و مسولین واحدها در سالن اجتماعات رایحه برگزار شد.
در این جلسه پس از توصیه های واحد مددکاری، مسول درمان رایحه در مورد نحوه تشکیل شناسنامه سلامت، مراجعه به مراکز درمانی با معرفی نامه رایحه، خدمات درمانی رایگان و نیم بها به خانواده ها و ارجاع به پزشکان و مراکز درمانی، توضیحات لازم به مادران داده شد.
*توصیه های مسول درمان رایحه
مسول واحد درمان با بیان این نکته که اگر خدمات درمانی از عهده رایحه خارج بود، مددجویان می توانند با مراجعه به مراکز درمانی دولتی مراحل درمانی را انجام دهند و پس از این مرحله با ارائه فیش واریزی خود به بخش درمان رایحه، می توانیم در بخشی از هزینه ها به آنها کمک کنیم. همچنین مددجویان می توانند با معرفی نامه رایحه برای تهیه عینک بصورت رایگان اقدام نمایند.
مسول درمان رایحه گفت: خانواده ها قبل از هرگونه مراجعه به پزشک حتما با بخش درمان رایحه تماس بگیرند، تا بتوانند با هماهنگی از خدمات درمانی رایگان و نیم بها استفاده کنند. اصولا با معرفی نامه رایحه ویزیت ها رایگان و مراکز تشخیصی نیم بها و در بعضی موارد بصورت رایگان است.
*توضیحات مسول فرهنگی پیرامون کلاسهای موسسه
سپس مسول بخش فرهنگی موسسه رایحه با معرفی کلاس ها و دوره های آموزشی برای مددجویان گفت: کلاس های موسسه با معرفی نامه مددکاران برای مددجویان بصورت رایگان یا نیم بها است و در مورد کلاس های آموزشی و هنری، دیپلم رسمی کار و دانش، دوره های خیاطی آسان، دوره های کامپیوتر آسان، هفت مهارت کامپیوتر، دوره های جهاد دانشگاهی و تربیت مربی و روزهای برگزاری کلاس ها و ساعت کلاس ها در موسسه توضیح دادند و تاکید کردند حتما با معرفی نامه مددکاران مراجعه فرمایید تا تخفیفات ویژه به مادران و فرزندان دانش آموز داده شود.
ادامه برنامه، حضور گرم هنرمندان دف‌نواز، لحظات شادی را برای خانواده های رایحه در شب یلدا ثبت کرد و حضار با کف زدن و ههلهله و شادی دف نواران را همراهی کردند.
*کارشناس کارآفرینی
برنامه با صحبت های کارشناس جلسه، دکتر سهیل زارع در مورد کسب و کار موفق ادامه داشت. ایشان در مورد اهمیت و فرآیند درآمد زایی، شروع یک کسب و کار خانگی و مراحل فروش موفق، نوع تبلیغات کسب و کار، ارائه محصول و مزیت محصول به مشتری، با مادران بحث و تبادل اطلاعات کردند وگفتند: مهمترین ویژگی برای ارائه محصول به مشتری و دیده شدن، تبلیغات است که می تواند به بهترین شکل ممکن به کسب و کار شما کمک می کند تا راحت تر محصول خود را به پول تبدیل کنید. دکتر زارع از کسب و کار مثل فرزند انسان یاد کرد و گفت: ما باید در کسب و کار مثل مادر، پشتیبان محصولات خود برای فروش باشیم و از محصولات خود برای مشتری تعریف کنیم تا بتوانیم با برنامه ریزی و صبوری بهترین فروش را داشته باشیم. ایشان روابط، اخلاق کاری و مشتری مداری را، مهمترین مسئله کسب و کار موفق دانستند.
*مادرکارآفرین
در انتها از مادرکارآفرین دعوت شد. مادری که رنج 23 سال سختی با مردی بی مسولیت را تحمل کرده بود و پس از جدایی از همسرش بار مسولیت زندگی را به تنهایی به دوش می کشد و با دو فرزند پسر و دخترش اموراتش را از راه های مختلف می گذراند. او می گوید با پول مهریه، توانستم ماشین بخرم و در اسنپ شروع به کار کردم. مدتی هم با افتخار،کار خدماتی انجام دادم و در خانه های مردم کار کردم. خیاطی لباس، دوخت کیف های زیبا و فروش پوشاک را هم تجربه کرده ام. او با افتخار از ادامه تحصیلش می گوید که به لطف مسولین رایحه توانسته دیپلم بگیرد و در ادامه تحصیل موفق شود.
برنامه با پذیرایی حضار با میوه های شب یلدا پایان یافت و مادران با گرفتن بسته های غذایی که شامل: مرغ، برنج، روغن، نخود، عدس، لوبیا، سویا، رب گوجه و پرتقال بود رایحه را به امید روزهای خوش ترک کردند.
واحد خبر رایحه : رویا معصومی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *