یکی از نیاز‌های حیاتی در استان سیستان و بلوچستان، دسترسی به مراکز بهداشت و درمان است، نبود خانه بهداشت و امکانات درمانی، از مشکلات ساکنان روستاهای منطقه دشتیاری از جمله روستای شیر محمد بازاراست. این روستا در بخش پلان شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری رایحه پس از ساخت و تجهیز ۳ مرکز بهداشت و مراحل اجرایی ۲ مرکز دیگر با حمایت خیرین عزیز در روستاهای غلام محمد، یعقوب زهی، جادو زهی دلمراد، بلوچی پایین و گزانی، یکی از نیکوکاران محترم تصمیم به ساخت خانه بهداشت در روستای شیر محمد بازار گرفت. به همین منظور در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، کار ساخت خانه بهداشت در این روستا کلید خورد.
مراحل آغاز به کار پروژه خانه بهداشت
– خانه بهداشت این روستا با حضور نماینده رایحه در استان سیستان و بلوچستان و پیمانکار پروژه و جمعی از مردم محلی منطقه، در اواخر اردیبهشت ماه جانمایی شد و زمین برای اجرای عملیات ساخت، تحویل پیمانکار گردید.
– نشست با اهالی روستا در خصوص ساخت خانه بهداشت و همفکری جهت تسریع در روند اجرای پروژه
– همکاری با پیمانکار در خصوص تامین آب و برق
– اجرای نقشه خانه بهداشت روستای شیر محمد
– قالب بندی و بتون ریزی ساختمان خانه بهداشت
– خرید تیرچه و آجر و مرحله آماده سازی اجرای سقف ساختمان در دست اجراست
– ساختمان خانه بهداشت با زیر بنای ۱۲۰ متر مربع طراحی شده که شامل یک سالن و ۲ اتاق، یک اتاق برای پزشک، یک اتاق معاینه بیمار و دیگری برای بهورز و سرویس بهداشتی است، که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در حال اجراست. گزارش تکمیلی روند ساخت مراکز بهداشت پس از پیشرفت کار، متعاقبلا اعلام می گردد.
این پروژه با حمایت خیر محترم آقای جم و به منظور رفاه حال هموطنان بلوچی و ارتقای سطح سلامت اهالی روستای شیر محمد در دست اجراست.
نیکوکاران عزیزی که تمایل به حمایت مالی و یا همکاری در ارائه خدمات تخصصی در زمینه ساخت مراکزبهداشت و درمان دارند در صورت درخواست، شرح پروژه های مختلف را از بنیاد دریافت و پس از بررسی نوع کمک خود را اعلام فرمایند. درصورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید. ۴۴۶۳۱۳۱۳- ۴۴۶۶۱۵۱۵ داخلی ۱۴
واحد خبر رایحه- رویا معصومی

https://rayeheh.ir/%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AE%DB%8C%D8%B1

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *