همایش حامیان رایحه در روز سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور مدیر بنیاد نیکوکاری رایحه و تعدادی از حامیان و چند نفر از مددجویان سابق و جدید رایحه در محل سالن همایش این بنیاد برگزار شد. این مراسم با تلاوتی چند از کلام ا… مجید آغاز و سپس مهمانان به تماشای کلیپی از فعالیت‌های بنیاد در نقاط محروم کشور نشستند. در ادامه خانم مرادی و خانم روح افزا دو نفر از رابطین حامیان با رایحه، ضمن خوش‌آمدگویی از حضورگرم نیکوکاران در جمع رایحه تشکرکردند. خانم مرادی با ابراز خرسندی، اظهار داشت: «شما با کمک‌های‌ پرمهرتان، موجب تحول در سرنوشت دانش‌آموزان با استعداد اما کم‌برخوردار مالی شده‌اید و قطعأ این مهم، اجر خداوندی را برایتان به ارمغان می‌آورد.»

خانم روح‌افزا یکی دیگر از رابطین حامیان با رایحه با سپاس از حسن اعتماد حامیان به این مجموعه گفت: «کمک‌های بی‌دریغ شما حامیان بزرگوار، موجب موفقیت و پیشرفت فرزندانی از این آب و خاک شده و به دلگرمی این کمک‌ها، بنیاد نیکوکاری رایحه توانست خدمات خود را به نقاط دوردست و محروم این سرزمین از جمله منطقه محروم قلعه‌گنج به تعداد صدها مددجو تعمیم دهد. همچنین رایحه از سال ۱۳۸۷ با ساخت مرکز کارآفرینی برای زنان عشایر در منطقه مارز کار خود را در جنوب کرمان آغاز کرده است.»

در ادامه خانم قاسملو (مشاور رایحه) با اشاره به اهداف رایحه و خدمات این بنیاد از دو تن از مددجویان سابق که هم اکنون در کسوت حامی همچنان با رایحه ارتباط دارند، دعوت نمود تا از زبان خود تلاش‌های به ثمر رسیده‌ی رایحه را به طور ملموس با دیگر حامیان به اشتراک بگذارند و نیکوکاران دریادل را با نتایج تأثیرگذار بخشش‌های نیکوکارانه‌شان از نزدیک آشنا کنند.

مادران اسطوره صبر و شکیبایی  

ابتدا یکی از مادران سابق رایحه که درپی ورشکستگی همسر و بحران مالی به واسطه پسر با استعداد ده ساله‌اش (اردلان) تحت پوشش بنیاد قرار گرفته بود و اکنون ۴ دانش آموز رایحه را تحت پوشش دارد، از روزهای سختی گفت که در شرایط استیصال مالی بود: «هنگامی که از مدرسه اطلاع دادند که بنیاد رایحه حمایت از فرزند شما را عهده‌دار می‌شود، چقدر حس قدرت و داشتن پشت و پناه را تجربه کردم و پس از ورود پسرم به (مدرسه سلام) که به یاری رایحه انجام شد، مسیر زندگی فرزندم متحول شد. ادامه تحصیل در رشته فیزیک و برنامه‌نویسی کامپیوتر در دانشگاه سراسری موجب شد که هم اکنون برای شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی برنامه‌نویسی ‌کند و تمامی درد و رنج سال‌های سخت آن روزها و از دست دادن دارایی‌هایمان به لطف خدا و حمایت های رایحه و تلاش فرزندمان جبران شد.» وی افزود: «امروز به نمایندگی از پسرم اجازه دارم تا برای جبران زحمات رایحه، در همراهی با این بنیاد به عنوان حامی، عامل تحول و پیشرفت دیگر فرزندان مستعد نیازمند باشیم.»

در ادامه دو نفر از مادران که از سال گذشته تحت پوشش رایحه قرار گرفته‌اند از احساس خوب خود به دلیل حمایت‌ها و توجه رایحه صحبت کردند. یکی از ایشان توضیح داد: «از طریق فرزندم درکلاس اول، تحت حمایت قرار گرفتم و با وجود کار در مطب پزشکان به کمک‌های رایحه برای تحصیل فرزندم نیازمندم.» مادر دیگری نیز که به واسطه دختر ۱۱ ساله‌ی با استعدادش و فرزند دیگرش که در رشته ریاضی فیزیک مشغول تحصیل است، تحت حمایت قرار گرفته است، نیز از بیماری لاعلاج همسرش گفت و در حالی که اشک در چشمانش حلقه می زد از کمبود و گرانی داروهای او گلایه کرد.

موفقیت فرزندان رایحه

مهندس علیرضا یکی از دانشجویان سابق رایحه در سال ۱۳۹۱ که اکنون مهندس موفق کامپیوتر و دانشجوی فوق‌لیسانس نرم‌افزار در دانشگاه علم و صنعت است، وقتی از روزهای سخت و بحرانی می‌گوید که با تماس‌های دلگرم‌کننده خانم ذاکر (مددکار) با مادرش به لحظات شیرین تبدیل می‌شد، اشک در چشمانش حلقه می‌زند. وی افزود: رایحه با خلق ارزش‌های نوین و متفاوت از سایر مؤسسه‌های نیکوکاری، مسیر زندگی فرزندان را به زیبایی تغییر می‌دهد. با حمایت‌های این بنیاد و خصوصأ آقای جباری، (مشاور تحصیلی) انگیزه ادامه تحصیل و درهای موفقیت به رویم باز شد و اکنون موفقیت‌های خود را مرهون این حمایت‌ها که علاوه بر بعد مادی، وجه معنوی آن برایم پررنگ‌تر می‌نمود، هستم.

مهندس مرجان، کارشناس ارشد نقشه‌برداری و محیط زیست و اپراتور حرفه‌ای پهباد نیز از دانشجویان سابق رایحه، هم‌اکنون روزهایی را به صورت داوطلبانه به تدریس ریاضی برای دانش‌آموزان تحت پوشش رایحه اختصاص داده است. او ضمن تشکر صمیمانه از خانم تندگویان به عنوان حامی اصلی و همیشگی، در توصیف روزهای سخت یاری‌جویی با بغض و چشمانی گریان از احساس خود می‌گوید: «در اوج احساس رهاشدگی و بی‌توجهی در یک خانواده پرجمعیت، وقتی کسی از راه می‌رسد و دستت را می‌گیرد و از زمین بلندت می‌کند، دلگرم می‌شوی و برای ادامه راه، انرژی می‌گیری. اینکه مورد توجه واقع شوی و به نیازهای مادی و معنوی‌ات پاسخ داده شود، چقدر انگیزه بخش و راهگشاست.»

اجر حامیان نیکوکار، دارایی نور در جهان آخرت است

به دعوت مدیریت رایحه، یکی از حامیان گرانقدر، آقای دکتر پناهی که مدت ۳۸ سال است که عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت و از بنیان‌گذاران دانشگاه جامع علمی کاربردی‌ست، در پشت بلندگو حاضر شد و ضمن ابراز خوشنودی و تحت تأثیر قرار گرفتن چهره ها و سخنان مهمانان به خصوص مادران رایحه که به تعبیر وی، اکنون با توانمندی و اعتماد به نفس، به شخصیت بارزی در جامعه بدل شده‌اند، به مدیریت رایحه پیشنهاد داد: «بیایید با تجربه‌ای که من از افتتاح مراکز آموزشی چون دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم و با استفاده از همین فارغ التحصیلان مستعد و توانمند رایحه، پایه‌گذار یک مرکز آموزشی باشیم که پذیرای همه دانش‌آموزان در طیف‌های مختلف استعداد و توان در زمینه های متنوع باشد.»

در پایان خانم تندگویان نیز ضمن استقبال از پیشنهاد دکتر پناهی از ایشان و همه حامیان بنیاد نیکوکاری رایحه قدردانی نمود و ضمن اهدای لوح های تقدیر به حامیان مهرگستر رایحه، افزود: «بر اساس آیات سوره حدید در قران کریم، در قیامت دو نوع پاداش برای بذل و بخشش توصیف شده است. یکی اجر برای شما خیرین شامل مقام و منزلت و اجازه شفاعت برای خویشان و نزدیکان‌تان و دیگری پاداش نور که از نوع راهبری و دارایی و ثروت می باشد و آن نیز از آن کسانی چون شماست که انفاق مال می‌کنید و با انفاق و بخشش، دارایی نور را در جهان و آخرت ذخیره و توشه راه خود می‌کنید.»

اگرچه در این مراسم شاهد اشک مادران رنج دیده سابق و کنونی رایحه بودیم اما با پایانی خوش از احساس رضایت در حصول نتیجه و رسیدن به اهداف نیکوکارانه کارکنان و حامیان بنیاد رایحه همراه بود و با خواندن دلنوشته هایی شیوا و پر مهر از دانش‌آموزان تحت حمایت رایحه پایان یافت.

واحد خبر رایحه : مریم توسلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *