واحد مددکاری در توانمند سازی مادران نقش مهمی دارد. مددکاران همه مسائل و مشکلات خانواده را شناسایی و با تدوین یک برنامه توانمند سازی با همکاری مشاورین رایحه، خانواده را تا رسیدن به وضعیت مطلوب همراهی می کنند. بخش مهمی از فعالیت های واحد مددکاری و مشاوره، برگزاری جلسات فردی و خصوصی زنان سرپرست خانوار با مددکاران است.
دومین جلسه توانمندی سازی مادران سرپرست خانوار با مددکاران در اواخر تیرماه، طی 3 روز متوالی به صورت خصوصی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی رایحه، در این جلسه مددکاران با مطرح کردن موضوع تاب آوري با مادران گفتگو کردند. مددکاران با بیان اینکه تاب آوری افراد را توانمند مي سازد و باعث می شود، تا با دشواري ها و ناملايمات زندگي و شغلي رو به رو شویم، بدون اين که آسيب ببينیم و حتي از اين موقعيت‌ها براي شکوفايي و رشد شخصيت خود استفاده کنیم. ارتقاء تاب آوري منجر به رشد افراد در به دست آوردن تفکر و مهارت هاي خود مدیریتی بهتر و دانش بیشتر می شود.
بحث تاب آوری و همدلی مددکاران با خانواده ها باعث شد، تا بعضی از مادران سفره دل باز کرده و از مشکلات خود در زندگی درد و دل ها کنند، تا شاید در این جلسه دورهمی، کمی سبک بارتر شوند.
همچنین در این جلسه مددکاران با مادران در مورد بیماری ها، نحوه درمان، اصلاح سبک تغذیه، ورزش و مدتیشن بحث و گفتگو کردند. از موضوعات دیگری که مددکاران و مسولین واحد تحصیلی مطرح کردند، اوقات فراغت بچه ها در تابستان و شرکت در کلاس های تابستانی، وضعیت تحصیلی فرزندان، اطلاع رسانی از برنامه های واحد تحصیلی، کنکور دانش آموزان، معرفی مراکز آموزشی بعثت و شرکت در آزمون های قلم چی بود.
در انتهای جلسه، نظرسنجی از مادران در خصوص موضوعات آموزشی و نحوه برگزاری جلسات بعدی که توسط مشاور رایحه مطرح شد و مددجویان با مراجعه به بخش های مختلف رایحه مددکاری، تحصیلی، مشاوره، درمان، اشتغال و پشتیبانی مسائل و مشکلات خود را با مسولین مطرح کردند.
در پایان، پوشاک مناسب فصل تابستان و بسته های معیشتی بین مددجویان توزیع شد و خانواده های رایحه با مراجعه به واحد پشتیبانی با گرفتن بسته های معیشتی شامل: گوشت یا مرغ، برنج، روغن، عدس، نخود، قند، شکر و سویا، رایحه را ترک کردند.
واحد خبر رایحه- رویا معصومی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *