کارگاه تولید شیرینی رایحه از سال 98 با اعطای تسهیلات 15 میلیون تومانی بنیاد نیکوکاری رایحه، به بانوی فعال مارزی، فعالیت خود را آغاز کرد. قبل از راه اندازی این کارگاه، با برنامه ریزی رایحه بانوی حرفه آموز، دوره های پخت انواع شیرینی را در تهران با موفقیت گذراند. سپس کارگاه های مشابه در شهرستان قلعه گنج، دهکهان و مدارس شبانه برگزار گردید. با توجه به پشتکار زنان قناد و استقبال اهالی تعداد واحدهای قنادی به 4 واحد افزایش یافت.
در پاییز 1400 با حمایت مجدد بنیاد نیکوکاری رایحه، بانوان قناد در دوره های پیشرفته پخت نان و شیرینی که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بندرعباس برگزار گردید، شرکت نموده و با کسب مدرک پخت انواع نان فانتزی امکان تنوع بخشی بکار و کسب درآمد بیشتر را بدست آوردند.
رونق قنادی رایحه
در زمستان سال 1401 رایحه با اعطای وام 40 میلیون تومانی به قنادی رایحه دهکهان، در توسعه تجهیزات قنادی، نقش مهمی ایفا کرد. قنادی های رایحه، نیاز شیرینی منطقه پرجمعیت دهکهان و روستاهای توابع و منطقه قلعه گنج را تامین می کند.
گفتنی است که خیرین رایحه در اعیاد و مناسبت های مختلف سال، جهت نذورات و خیرات، سفارش پخت شیرینی می دهند. هم اکنون تعداد 9 نفر از بانوان به طور ثابت در این کارگاه ها مشغول به کار هستند و در اعیاد سال که سفارشات مشتریان بیشتر می شود، معمولا تعداد بیشتری هم، در این مکان مشغول به انجام سفارشات و فعالیت می شوند.
رایحه جنوب کرمان: فرزاد میرشکاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *