مهارت آموزی یکی از مهمترین اقداماتی است که رایحه برای توانمند سازی مادران انجام می دهد. بنیاد نیکوکاری رایحه در تلاش است تا با مشارکت حامیان اشتغال، گامی موثر در توانمندسازی مادران سرپرست خانوار و اشتغالزایی آنان بردارد.

در همین راستا کارگاه مهارت آموزی ساخت رزین، برای مددجویان رایحه برگزار شد.

این کارگاه با حمایت رایحه و با حضور ۲۰ نفر از مادران و زیر نظر یکی از مدرسین حرفه ای برگزار شد و هنرجویان رایحه با هنر زیبای رزین آشنا شدند و آثار زیبایی خلق کردند.

مادران با عشقِ درست کردن محصولاتی نظیر زیورآلات، وسایل تزیینی و ظروف پذیرایی، از این هنر چشم نواز استقبال کردند و خود را برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک آماده می کنند.

مددجویان با حمایت حامیان اشتغال، می توانند با ساخت رزین، دست سازه های کاربردی زیبایی تولید کنند که کیفیتی مقاوم دارند و با یادگیری این مهارت، کسب و کار خود را توسعه می دهند.

آنها با استفاده از تسهیلات رایحه، می‌توانند شغل متناسب با توانایی‌ و استعدادشان را پیدا کنند. این طرح ها علاوه بر آموزش مهارت‌آموزان، تولیدی هستند و اشتغال ایجاد می‌کنند و آنها می توانند با حمایت حامیان و با برگزاری بازارچه و ایجاد نمایشگاه در مکان های مختلف، به کسب و کار خود رونق بخشند.

توانمند سازی نقطه عطف زندگی مددجویان است و با تحقق این امر مهم، داستان حمایت مستمر آنها به پایان می رسد و بدین گونه می‌توانند به استقلال مالی برسند.

ما افتخار می کنیم که همراه لحظه لحظه مادران، طعم شیرین توانمندی آنان را احساس می کنیم و امیدواریم با حمایت شما حامیان اشتغال، به مرحله خودکفایی نزدیک شوند و به قله بالندگی و اشتغال صعود کنند.

واحد خبر رایحه – رویا معصومی

 

https://rayeheh.ir/wp-content/uploads/2023/12/62f23d7a-19e2-4a61-adfa-e6fa077d7e41.mp4

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *