IMG_20171226_003319

یلدانه رایحه ای

رایحه درآخرین روزفصل پاییز میزبان خانواده ها

شب یلدا، طولانی‌ترین شب سال ، شب مهربانی و دور هم بودن است و مردم تا آن جا که توان مالی دارند به استقبال نخستین روز زمستان می روند. دراین میان خانواده های رایحه با فرارسیدن سرما، عشق و محبت حامیان را احساس کردند و حامیان با اهدایی های خود لبخند نوع دوستی را برلبان مددجویان نشاندند.
هرچند گرفتاری‌ها و مشکلات روزمره خانواده ها،، موجب ایجاد فاصله با دیگران شده، اما هنوز هم جلوه‌ها و نمادهایی ازسنت‌های ویژه‌ درایامی مانند شب یلدا به چشم می‌خورد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکواری رایحه،، خانواده های رایحه در آخرین روز از فصل پاییز کنار سفره یلدا که با مهربانی مسئولین رایحه چیده شده بود یک روز را به دور از مشکلات، با خنده و شادی سپری کردند.
به منظور تقویت روحیه خانواده ها و دوری ازز مشکلات و روزمرگی ها، مددکاری رایحه سعی کرد با دعوت از مدرس یوگای خنده روح تازه ای به جمع خانواده ها ببخشد. مدرس یوگا با بیان این باور قدیمی که خنده بر هر درد بی درمان دواست؛ گفت اگر جزو افرادی هستید كه بیشترافکارتان درگیر مشکلات زندگی است و خندیدن برایتان دشوار است، همین جا فرصت خوبی است كه این عادت‌ را كنار بگذارید و برای حفظ سلامتی و شادی بیشتر، خندیدن را تمرین کنید. خنده فواید اخلاقی معنوی، جسمی و اجتماعی دارد. با كمك خنده می‌توانید بر دشوار‌ترین درد‌های جسمانی خود غلبه كنید. خانم منصوری با دعوت حضار به حفظ آرامش با حرکات تمرینی نرمشی، همراه با خنده را اجرا کردند.
کارشناس دیگر برنامه خانم خزائلی در مورد بلوغغ نوجوانان نکاتی را برای مادران یادآورشدند.
این نکات عبارتند از: فشارهای گروه همتا و متکیی بودن بچه ها به یکدیگر برای انجام دادن و یا ندادن کاری، آغازسنی تاثیر فشارهم سالان در نوجوانان، نحوه نوع رفتار و پوشش مناسب در گروه های بزرگسال، تغییرات هورمونی در سنین دختران و پسران، بلوغ های زود رس در دختران و نوع رفتار والدین و مواجهه با آن، راهکارهایی به مادران پیشنهاد شد.
در پایان مراسم، سبدهای مهربانی شب یلدا کهه شامل یک عدد مرغ، یک بسته آجیل، یک بسته شکلات، دو بسته ماکارونی، یک بسته انار، به خانواده ها اهدا شد.

واحد خبر : رویا معصومی

IMG_20171231_090147_670 IMG_20171231_090155_889 IMG_20171231_090143_635

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید

به بالا