%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa

کارگاه ارتقاء سطح سلامت در رایحه

طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت؛ شخص سالم کسی است که از سلامت  جسمی، روحی، روانی، اجتماعی برخوردار  باشد، زیرا پژوهش های علمی نشان داده است که ممکن است ریشه و علت بسیاری از ناتوانی ها، مسائل فکری و مشکلات عاطفی  باشد، در همین راستا، جلسه کارگاه این نها خیریه با محوریت ارتقاء سطح سلامتی و افزایش توان جسمی، روحی و روانی با حضور زنان سرپرست خانوار در دو روز متوالی سه شنبه و چهارشنبه پایان آبان ماه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری رایحه در جلسه آبان ماه سال جاری با دعوت از کارشناس مامایی سرکارخانم “فاطمه سیف اللهی” مسائلی پیرامون:

  1. بلوغ
  2. یائسگی زود رس و علل و راه های جلوگیری از آن ( بهداشت و تغذیه این دوران و موارد خطر)
  3. اهمیت نظم سیکل ماهیانه
  4. بهداشت و تغذیه طی این دوران
  5. فقرآهن و راههای جلوگیری از آن، توسط کارشناس برنامه توضیحاتی ارائه گردید.

این برنامه با جلسه پرسش و پاسخ همراه بود، که کارشناس برنامه راه حل و پیشنهاداتی را برای حضار بیان کردند.

سپس با معرفی دو مددجوی نمونه و موفق، که اولی پس از 7 ماه به توانمندی رسیده بود، داستان زندگی خود را این گونه بیان می کند، در زندگی دشوار و سختی که پشت سر گذاشته ام همراه  با 4 فرزند بدون همسر یک تنه بار مشکلات و مسئولیت زندگی را بر دوش کشیدم پس ازجدایی ازهمسرم با مبلغی ناچیز زمین خریدم خودم با چند کارگر درحاشیه  تهران شروع  به ساخت خانه ام کردم و هم اکنون در شرکتی خدماتی و کار در منازل مردم اموراتم را می گذرانم. مددجوی موفق دیگر در دوخت کیف های چرمی بسیار زیبا در طرح ها و رنگ های مختلف در بخش اشتغال معرفی شد و این دو مددجو با تشویق حضار توسط خانم کریمی هدیه ای به رسم یادبود گرفتند.

در بخش بعدی این برنامه مسئول تحصیلی، نکاتی درباره رسیدگی به وضعیت مطلوب تحصیلی دانش آموزان و پیگیری مستمر درسی بچه ها از مدرسه توسط مادران، ارتباط با مدرسین، ارتباط با مشاورین و ارتباط با پشتیبانان تحصیلی رایحه توصیه هایی را برای مادران یادآور شدند. مسئول مددکاری نیز با ذکر توصیه هایی به مادران درباره  راهکارهای درست زندگی در مواجهه با مشکلات و سختی ها در امورات زندگی با ابراز امیدواری و توکل برخدا در تمام مراحل زندگی از مادران دلجویی کردند. سپس مسئول بخش درمان با یادآوری دریافت شناسنامه سلامت ویژه مددجویانی که پذیرش جدید  هستند درخصوص دریافت زودتر اقدام نمایند، جلسه را پایان داد و مددجویان پس از دریافت ارزاق سالن را ترک کردند.

واحد خبر رایحه- معصومی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید

به بالا