بنیاد، برای ارتقاء کیفی فرهنگ خانواده های خود نیاز به فعالیت ­های فرهنگی دارد که شامل موارد متعددی است از قبــیل برگزاری جـــشن­ های روز معلم، روز کارگر، جشن حاصل تلاش دانش ­آموزان، روز جهانی کودک، روز دانش ­آموز، روز دانشجو، روز دختر و . . . که در سالن اجتمـاعات بنیاد، مـدارس و فـرهنـگ­سراهای هم­جوار برگزار می­ گردد.

همچنین با برگزاری کارگاه­ های آموزشی مهارت­ های زندگی،  تحلیل رفتار متقابل، مسائل مطرح روان­شناسی و حقوقی و اجتمایی و با استفاده از اساتید مجرب دانشگاه­ ها، گام ­هایی موثر برای خودشناسی و غنی سازی اوقات فراغت دانش­ آموزان برداشته است.

در ضمن برگزاری جلسات درپایان هر ماه برای مادران و ایراد سخنرانی در زمینه­ های مختلفی که با نظرسنجی از آنان توام بوده در بالا بردن سطح فرهنگ و اطلاعات مادران سهم به­سزایی داشته است.

تهیه بروشور، جزوات آموزشی و کتاب­ های معرفی شده از طرف این واحد، برای فرزندان دانش آموزان و مادران بسیارمفید بوده است و برگزاری مسابقات فرهنگی از مطالب مطرح شده در جلسات و جزوات هم به تثبیت اطلاعات آنان کمک نموده است.

برگزاری اردوهای تفریحی برای مادران به همراه فرزندان دختر در دو نوبت و همچنین برای فرزندان پسر به همراه مسئولین واحد تحصیلی در فضاهایی بسیار نشاط­ آور در برقراری ارتباط موثر و نزدیک مسولین واحدها با مددجویان تاثیر بسزایی داشته است.

همچنین تعامل با بنیادهای خیریه دیگر در سطح تهران که فعالیت ­های همسو انجام می­ دهند و برقراری ارتباط با آنان و تبادل ارائه خدمات به مددجویان سایرخیریه ها از فعالیت­ های مفید این بنیاد بوده است که با این عمل و مشارکت امکان بهره گیری از توان جمعی یکدیگر فراهم شده است.

به بالا