اخبار سایت

نمایشگاه دستاوردهای سرپرست خانوار

یکی از اهداف بنیاد نیکوکاری رایحه، حمایت از تولیدات صنایع دستی، مشاغل خانگی، اشتغال زایی و کسب درآمد برای زنان سرپرست خانوار می باشد.

به گزارش روابط عمومی بنیادنیکوکاری رایحه؛ خیریه رایحه با هدف افزايش مشاركت‌هاي مردمي در فعاليت‌هاي خیرخواهانه و با معرفی تولیدات و مشاغل‌ خانگی مددجویان اقدام به برگزاری نمایشگاه ویژه زنان سرپرست خانوارکرد، این نمایشگاه ها در طول سال چندین نوبت در مناطق مختلف تهران برگزار می‌شود و اکنون در پایان سال بصورت زنجیره ای در حال برگزاری است، ابتدا در7 و 8 بهمن ماه سال جاری با همکاری خیریه­ی پیام امید، سپس در اواسط بهمن ماه به مدت 4 روز متوالی 17 و 18 و 19 و 20 بهمن در مدارس سلام واقع در شهرک غرب تهران و در حال حاضر در 26 و 27 بهمن ماه، رایحه میزبان مشارکت های مردمی در این نمایشگاه می­ باشد.

زنان سرپرست خانواری که در این نمایشگاه حضور دارند معتقدند که انجام طرح‌های مهارت آموزی حرفه­ای باعث شده تا بسیاری ازآنان نه‌ تنها یک حرفه را آموزش می ببینند و خودشان محصولی تولید می‌کنند بلکه به خود باوری قابل‌ توجهی می‌رسند.

مدیریت بنیاد نیکوکاری رایحه خانم تندگویان با حضور در نمایشگاه از حاصل دستاوردهای مهارتی مددجویان تحت پوشش رایحه بازدید بعمل آورد و ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه، تلاش آنان را ستود و گفت: امیدوارم با توانمندی همه­ی شما و همت والایتان الگوی کاملی برای فرزندان و جامعه باشید.

مددجویان رایحه هر ساله مشارکت ویژه ای در برگزاری نمایشگاه دارند، تعداد قابل توجهی از محصولات عرضه شده در این نمایشگاه دستاوردهای آنان است، محصولات عرضه شده در نمایشگاه شامل: انواع محصولات غذایی، خشکبار، رب، ترشیجات، شیره انگور، انواع کیک و شیرینی، غذاهای خانگی فلافل، کوکو، الویه، کتلت، همچنین پوشاک زنانه و بچه گانه، کفش، زیورآلات، صنایع دستی تولیدات چرمی، پادری، کیف چرم، عروسک چینی و بافتنی و مواد بهداشتی آرایشی دیده می شود.

“فریده امینی” مسئول اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار رایحه با اشاره به این که نمایشگاه زنان و تولید دستاوردهای مددجویان به منظور توسعه مهارت ها و کار آفرینی آنان برگزار شده است، تاکید کرد: این زنان پس از گذراندن دوره های آموزشی مهارت های کارگاهی عملی در رایحه، مشغول به کار شده اند. از سال 85 تاکنون 52 نمایشگاه و بازارچه های خود اشتغالی، به منظور توسعه کسب و کار مهارت آموزان تحت پوشش رایحه برگزار گردیده تا مددجویان بتوانند به‌ عنوان کارآفرین ‌وارد بازار شوند و کسب‌ وکارشان را رونق بخشند و به‌ عنوان یک کارآفرین نمونه در جامعه مطرح شوند.

واحد خبر رایحه – معصومی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید

به بالا