اخبار سایت

نخستین جلسه توانمند سازی 96

با فرا رسیدن بهار و با عنایت الهی، به استقبال یکدیگر در راستای نیل به زندگی بهتر و سالمتر می رویم. نخستین جلسه توانمند سازی با چشم اندازی به برنامه ها، عملکرد و اقدامات صورت گرفته در سال گذشته با حضور خانواده ها و مسئولین بنیاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نیکوکاری رایحه؛ ابتدا مسئول واحد تحصیلی از تجهیز کتابخانه این واحد خبر داد و گفت: در حال حاضر این کتابخانه مجهز به کتاب های کمک آموزشی است و دانش آموزان تحت پوشش رایحه می توانند با شرکت در کلاس های تقویتی رایحه از این موارد آموزشی بهره مند شوند، زهرا شمسیانی با یاد آوری گزینش 395 نفر از دانش آموزان تحت پوشش رایحه در سال گذشته در سه مقطع ابتدایی متوسطه 1 و 2 گفت: از 50 جلسه مشاوره دانش آموزی صورت گرفته 2 جلسه اختصاص به انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان داشت.

فریده امینی مسئول اشتغال، آماری از مراجعه کنندگان جویای کار در مقاطع مختلف تحصیلی داد و گفت: افراد جویای کار با شرکت در کلاس های حرفه آموزی می توانند به صورت پیشرفته در مشاغل جدید خود را آماده کنند. وی با اشاره به کارگاه های آموزشی کیف چرم در رایحه گفت: در این دوره ها 7 نفر به صورت پیشرفته  و 2 نفر به صورت مبتدی کار کردند امینی ادامه داد سال گذشته 6  بازارچه و  نمایشگاه های زنجیره ای نیز برگزار گردید.

سپس مسئول واحد مددکاری؛ روند کاری مددکاران را با پذیرش مددجو، بررسی پرونده وی، از تحقیق اولیه و مشاوره در راستای توانمندسازی و با تشکیل کارگاه های ماهانه، خانواده به رایحه می پیوندند. وی در مورد جلسات برون سازمانی و درون سازمانی مددکاران، اهداف جلسات، بررسی نیازهای مالی خانواده ها و رفع چالش ها، معرفی به واحد اشتغال، ارجاع فرزندان به واحد تحصیلی، ارتقاء سطح تحصیلی و بررسی شاخص های مادران از جمله فعالیت های مددکاران در سال گذشته برشمرد.

واحد مشاوره سهیلا جوادی از 241 مورد مصاحبه اولیه با خانواده 264 مورد مشاوره حضوری و 181 مورد مشاوره تلفنی در سال گذشته خبر داد.

مریم رضایی دانش مسئول واحد درمان از تشکيل شناسنامه سلامت براي خانواده های جدیدالورود، ارجاع به پزشک و متخصصین و مراکز تشخيصي جهت نياز به جراحي، ارجاع به داروخانه، عينک سازي و آزمایشگاه با ارسال نامه از طرف رایحه، توضیحاتی ارائه داد.

در انتها مسئول واحد پشتیبانی فعالیت های سال گذشته بنیاد را با پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان، امور بانکی واریزی ها دریافتی ها، خدمات رفاهی(کمک های غیر نقدی و سبد کالا در غالب 4 سبد فصلی، ارزاق ماه رمضان و عید به مددجویان و ذبح 10 مورد گوسفند در هر ماه) ایاب و ذهاب مددکاران برای بازدیدها، تدارکات جشن ها و همایش ها و اردوها، تهیه جهیزیه از کارهای انجام گرفته در سال گذشته دانست.

سپس از 8 مادر نمونه با اهداء هدایا تجلیل شد؛ یکی از این مادران که صاحب فرزندی معلول بود از ناملایمات زندگی همراه با سه فرزند بدون همسر با بغض سخن گفت و موفقیت تحصیلی فرزند معلول خود را مایه امید و برکت در زندگی دانست.

در پایان مددجویان با دریافت سبد ارزاق که شامل بسته های گوشت بود سالن را ترک کردند.

معصومی­­­­ _ واحد خبر رایحه

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید

به بالا